RN731JTTD5101C10
Mfr.Part #
RN731JTTD5101C10
Description
RES 5.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
5.1kohm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD5101C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5101C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C