RN731JTTD5101B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5101B50
Description
RES 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
5.1kohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5101B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5101B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C