RN731JTTD5101B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5101B10
Description
RES 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C