RN731JTTD5100D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5100D25
Description
RES 510 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
510Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W