RN731JTTD5100B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5100B25
Description
RES 510 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Resistance :
510Ohm
Datasheets
RN731JTTD5100B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5100B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 510Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C