RN731JTTD5100B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5100B10
Description
RES 510 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
510Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm