RN731JTTD50R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD50R5F50
Description
RES 50.5 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
50.5Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD50R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD50R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 50.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C