RN731JTTD50R5D50
Mfr.Part #
RN731JTTD50R5D50
Description
RES 50.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
50.5Ohm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W