RN731JTTD50R5D100
Mfr.Part #
RN731JTTD50R5D100
Description
RES 50.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Resistance :
50.5Ohm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD50R5D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD50R5D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 50.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C