RN731JTTD50R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD50R5B25
Description
RES 50.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
50.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD50R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD50R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 50.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C