RN731JTTD5052F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5052F100
Description
RES 50.5K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
50.5kOhm
Datasheets
RN731JTTD5052F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5052F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 50.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C