RN731JTTD5052C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5052C50
Description
RES 50.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
50.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%