RN731JTTD5052B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5052B25
Description
RES 50.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
50.5kOhm
Case Code (Imperial) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD5052B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5052B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 50.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C