RN731JTTD5051F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5051F25
Description
RES 5.05K OHM 1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
5.05kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5051F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5051F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C