RN731JTTD5051D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5051D100
Description
RES 5.05K OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.05kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm