RN731JTTD5051B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5051B50
Description
RES 5.05K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
5.05kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD5051B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5051B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C