RN731JTTD5051B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5051B25
Description
RES 5.05K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
5.05kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5051B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5051B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C