RN731JTTD5050F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5050F25
Description
RES 505 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
505Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V