RN731JTTD5050F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5050F100
Description
RES 505 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Resistance :
505Ohm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD5050F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5050F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 505Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C