RN731JTTD5050D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5050D100
Description
RES 505 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
505Ohm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD5050D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5050D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 505Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C