RN731JTTD5050B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5050B25
Description
RES 505 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
505Ohm
EAR99
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD5050B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5050B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 505Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C