RN731JTTD5050B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5050B10
Description
RES 505 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
505Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W