RN731JTTD49R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD49R9F50
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
49.9Ohm
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%