RN731JTTD49R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD49R9F25
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/16W 0603
Stock
895
In Stock :
895
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
49.9Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0603
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
1608
Thin Film
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Datasheets
RN731JTTD49R9F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD49R9F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C