RN731JTTD49R9B50
Mfr.Part #
RN731JTTD49R9B50
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
49.9Ohm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C