RN731JTTD49R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD49R9B25
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Resistance :
49.9Ohms
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD49R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD49R9B25
RN73 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C