RN731JTTD49R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD49R3F50
Description
RES 49.3 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
49.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD49R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD49R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C