RN731JTTD49R3F25
Mfr.Part #
RN731JTTD49R3F25
Description
RES 49.3 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Resistance :
49.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD49R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD49R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C