RN731JTTD49R3D25
Mfr.Part #
RN731JTTD49R3D25
Description
RES 49.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
49.3Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD49R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD49R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C