RN731JTTD49R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD49R3B25
Description
RES 49.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
49.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%