RN731JTTD4992D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4992D50
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
49.9kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm