RN731JTTD4992D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4992D25
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
2
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Resistance :
49.9kOhm