RN731JTTD4992D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4992D100
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
49.9kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4992D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4992D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C