RN731JTTD4992C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4992C25
Description
RES 49.9K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
49.9kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4992C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4992C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C