RN731JTTD4992B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4992B25
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
RN73
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
49.9kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Datasheets
RN731JTTD4992B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4992B25
RN73 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C