RN731JTTD4991F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4991F25
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.99kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W