RN731JTTD4991F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4991F10
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.99kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4991F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4991F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C