RN731JTTD4991D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4991D50
Description
RES 4.99K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.99kOhm
Datasheets
RN731JTTD4991D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4991D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C