RN731JTTD4991D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4991D10
Description
RES 4.99K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.99kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V