RN731JTTD4991C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4991C50
Description
RES 4.99K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.99kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4991C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4991C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C