RN731JTTD4991C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4991C25
Description
RES 4.99K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.99kOhm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD4991C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4991C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C