RN731JTTD4991B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4991B25
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Thin Film
Supplier Device Package :
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.99kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Military Standard :
Not
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4991B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4991B25
RN73 Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C