RN731JTTD4990F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4990F100
Description
RES 499 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Pbfree Code :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
499Ohm
RN73
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W