RN731JTTD4990D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4990D25
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
499Ohm
Height :
450μm
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
yes
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C