RN731JTTD4990D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4990D100
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
499Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm