RN731JTTD4990D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4990D10
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
499Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm