RN731JTTD4990C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4990C25
Description
RES 499 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
499Ohm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD4990C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4990C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 499Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C