RN731JTTD4990C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4990C10
Description
RES 499 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
499Ohm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4990C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4990C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 499Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C