RN731JTTD4990B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4990B25
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
499Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD4990B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4990B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 499Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C