RN731JTTD4932F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4932F50
Description
RES 49.3K OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
EAR99
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
49.3kOhm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4932F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 49.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C